Семінар для вчителів математики на тему: «Використання STEM-технологій для формування ключових компетентностей на уроках математики»        26 квітня 2023 року на базі Комунального закладу «Луцька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 17 Луцької міської ради» відбувся семінар для вчителів математики на тему: «Використання STEM-технологій для формування ключових компетентностей на уроках математики».

    У днях, коли важливість STEM-освіти зростає з кожним днем, використання STEM-технологій для формування ключових компетентностей на уроках математики є однією з головних тем для вчителів. 
    Семінар розпочалась з доповіді Фролової Т.Г., консультанта ЦПРПП, яка зазначила, що використання STEM-технологій на уроках математики не тільки збільшує зацікавленість учнів у навчанні, але й допомагає формувати ключові компетентності, які є важливими для майбутньої професійної діяльності.

Далі, Манзелепа О.Б., заступник директора школи з НВР, презентував навчальний заклад і зазначив, що в школі вже успішно використовують STEM-технології на уроках математики та інших предметах.

    Далі, вчителі математики Ковальчук В.В. та  Гейник Т.Ю. представили кейс-технології, які допомагають формувати ключові компетентності на уроках математики. Вони вказали, що використання кейсів на уроках математики дозволяє учням розвивати критичне мислення, логічне мислення, аналітичні та проблемно-орієнтовані навички.
  
Янко Н.М., вчитель математики, розповіла про сервіс онлайнових опитувань та інтерактивних презентацій Mentimeter. Вона продемонструвала, як використання Mentimeter на уроках математики може бути корисним для формування ключових компетентностей, таких як комунікація, креативне мислення, критичне мислення та колаборація.

Крім того, вчитель інформатики Юрій Книш поділився своїм досвідом використання інтерактивного інструменту Quizlet на уроках математики. Quizlet - це безкоштовний веб-сайт та мобільний додаток для створення цифрових навчальних карток. Він пояснив, як можна використовувати цей інструмент для створення карток з математики, зокрема для вивчення формул та термінів. Він також показав, як можна використовувати готові картки, створені іншими користувачами Quizlet.

На семінарі було представлено ще одне цікаве рішення для дистанційного навчання математики - додаток CleverMaths. Вчитель математики Тетяна Гейник розповіла про можливості цього додатку, який дозволяє вчителям створювати завдання для учнів, пояснювати новий матеріал, а також надавати їм зворотний зв'язок та стежити за їх прогресом. Вона продемонструвала, як працювати з цим додатком, та навела приклади завдань, які можна створити з його допомогою.

Останнім пунктом програми була релакс-хвилинка, проведена практичним психологом Сергієм Кузнєцовим. Він пояснив, як важливо забезпечувати емоційний комфорт на уроках математики, тому що страх перед предметом може бути серйозним перешкодою для учіння. Він показав вправу, яка може допомогти учням зняти напругу та зосередитися на матеріалі.

Захід пройшов у теплій та дружній атмосфері. Вчителі нашої школи підготували цікаві майстер-класи з використання інтерактивних сервісів для очного та дистанційного навчання, поділилися власним  досвідом. 

З матеріалами семінару можна ознайомитися за покликанням:
https://drive.google.com/drive/folders/1hlJLu5BfGBzbHA9Qlm75k52jpTwjxwZL