Куточок психолога. Ти як?

Новий випуск газети психологічної служби Луцької гімназії №17

Кожна людина народ-жується зі здатністю протистояти стресу. Але в наш час цей запас стійкості швидко виснажується через війну та невизначеність.

А нам усе ще треба дбати про близьких та працювати на перемогу.

Ми повернулись до школи. Тепер, коли ми маємо таке широке коло спілкування, варто звернути увагу на свій емоційний стан і взяти відповідальність за нього. А ми допоможемо знаходити в собі сили щодня, навчитися піклуватися про себе, опановувати стрес, тривогу, гнів тощо.

• Що робити, коли нічого не хочеться робити?
  • Як допомогти близьким впоратися зі стресом?
  • Як зупинити паніку?

Як виявляється стрес?

Можуть бути деякі з цих ознак: коли постійно відчуваєш втому, або напруження, біль в тілі без видимої причини, відсутній апетит і поганий сон, нема мотивації щось робити, важко зосередитись, роздратування або сум, тривога, зловживання різними речовинами.

Коли постійно долаєш життєві труднощі, стрес обов’язково буде виникати. Важливо вміти з ним справлятися, щоб не сталося виснаження.

Якщо вже не можеш допомогти собі самостійно, треба скоріше звернутися (обери найзручніший для тебе шлях):

• до психолога, психотерапевта, психіатра;
  • свого сімейного лікаря;
  • на гарячі лінії;
В наступному випуску буде про те, як не слід боротись із стресом.

Більше інформації на сайті всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?» https://www.howareu.com/

Головокрутки

1. У якої пташки унікальна (не подібна на інші) шапка? (Натисни фото, щоб збільшити)

2. Скільки смартфонів можна заряджати одночасно? (Натисни фото, щоб збільшити)

Напишіть відповіді на листочках, а якщо хочете приз, то підпишіться і киньте в скриньку довіри. Розіграш призу поруч в п’ятницю після 4-го уроку

Звантажити газету у вигляді PDF файлу можна тут.