Еко-акція "Шевченко єднає Україну"

 
На території луцької гімназії № 17 закладено алею із 47-ми так званих дубів Шевченка. Дерева висаджено в рамках екологічної акції «Шевченко єднає Україну», започаткованої Міністерством охорони довкілля, Державною екологічною інспекцією України, ДП «Ліси України» з метою підтримки президентської програми «Зелена країна», а також задля збереження генофонду українських дубів і природи в цілому.
«Держекоінспекція розпочала цю акцію ще минулого року, – розповів Олександр Ткачук, перший заступник начальника Державної екологічної інспекції у Волинській області, депутат Луцької міської ради. – У селищі Будище на Черкащині, яке пов’язане з життям Тараса Шевченка, залишилося 3 екземпляри 800-річних дубів, які ще називають дубами Шевченка. 


Працівники лісової галузі зібрали жолуді цих дерев, виростили у розсаднику саджанці і направили у всі регіони України». У Луцькій громаді дуби Шевченка висадили напередодні Всеукраїнського дня довкілля, який цього року відбудеться 20 квітня. За словами начальника відділу екології Луцької міської ради Оксани Лисак, екоакція є актуальною, оскільки символізує не лише єдність країни, а й збереження української екосистеми, в якій зараз існує дуже багато проблем – як пов’язаних із війною, так і природного характеру.