Батькам майбутніх першокласників

  • Нормативно-правове забезпечення

  • До уваги батьків майбутніх першокласників!


    СУЧАСНА ШКОЛА, ЯКА ЗРОБИТЬ ВАШИХ ДІТЕЙ ЩАСЛИВИМИ СЬОГОДНІ ТА В МАЙБУТНЬОМУ, -

    ШКОЛА БІЛЯ ВАШОГО ДОМУ.

    Луцька гімназія № 17 запрошує Ваших дітей на навчання

        Відповідно до наказу департаменту освіти Луцької міської ради інформуємо, що прийом документів до 1-их класів закладів загальної середньої освіти розпочнеться з 01 квітня 2024 року. Прийом документів і зарахування дітей до 1 класу 2024-2025 н.р. буде здійснюватися відповідно до розділу «Зарахування до початкової школи» наказу МОН України «Про затвердження Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти», що зареєстрований в Міністерстві юстиції України 05.05.2018 № 564/32016.


    З 1 квітня 2024 року проводитиметься набір дітей у перші класи

    Якщо ви бачите щасливих дітей, які поспішають до школи, прагнучи досягати нових висот, будьте певні - це 
    НАШІ УЧНІ.

     Зарахування дітей до закладу освіти здійснюється відповідно до території обслуговування, що визначена рішенням виконавчого комітету від 15.02.2023 №61-1 «Про закріплення території обслуговування за закладами загальної середньої освіти».

    Список учнів, зарахованих до 1-го класу у 2024-2025 н. р. 

     

    Територія обслуговування

        Відповідно до Порядку зарахування право на першочергове зарахування до 1-го класу закладу освіти мають:

    - діти, що проживають на території обслуговування закладу освіти;

    - діти, брати/сестри яких навчаються у закладі освіти;

    - діти працівників закладу освіти.

    Адміністрація закладу забезпечує можливість прийому документів від батьків:

    • безпосередньо в закладі освіти, дотримуючись усіх карантинних обмежень;
    • в онлайн-режимі (на електронну пошту закладу dituzosh17lutsk@ukr.net,  бланк заяви можна завантажити тут: бланк заяви).

    Перелік  документів, необхідних для зарахування дитини до 1 класу

        Зарахування до закладу освіти здійснюється відповідно до наказу його керівника, що видається на підставі заяви одного з батьків дитини (чи повнолітньої особи, яка має намір здобувати освіту), поданої особисто (з пред’явленням документа, що посвідчує особу заявника) та за зразком (ЗРАЗОК ЗАЯВИ). 

        До заяви додаються:

       1) копія свідоцтва про народження дитини або документа, що посвідчує особу здобувача освіти (під час подання копії пред’являється оригінал відповідного документа);

        2) оригінал або копія медичної довідки за формою первинної облікової документації № 086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду», затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України від 16 серпня 2010 року № 682, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 10 вересня 2010 року за № 794/18089 та карта щеплень

        3) оригінал або копія відповідного документа про освіту (у разі наявності). У разі наявності та за бажанням одного з батьків дитини до заяви можуть додаватися оригінал або копія висновку про комплексну (чи повторну) психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини чи витягу з протоколу засідання психолого-медико-педагогічної консультації. У випадку подання копій документів, передбачених цим пунктом, оригінали мають бути подані до видання наказу про зарахування.

        Термін прийому оригіналу або копії медичної довідки за формою первинної облікової документації №086-1/о та карти щеплень — до 01.09.2024 р.

    Документи прийматимуться у приймальні або у кабінеті № 13:

     - з понеділка по четвер з 9.00 до 17.00 (обідня перерва з 13.00 до 14.00)

     - в п’ятницю з 9.00 до 15.00 

    Доводимо до відома батьків, що за повноту і достовірність усієї інформації та усіх документів, котрі подаються до закладу освіти, відповідає згідно з вимогами законодавства особа, яка їх подає.

    У 2024-2025 навчальному році планується набрати 3 перші класи (90 учнів).

    Навчальний заклад може запропонувати майбутнім першокласникам, за бажанням та згодою батьків, навчання за освітньою програмою “Світ чекає крилатих”, розробленою під керівництвом А.Цимбалару.  Детальніше

        Ми впевнені, що вчитися можна із задоволенням, а знання,отримані в нашій школі, діти з легкістю зможуть застосувати у своєму житті.


    До послуг Ваших дітей:

    v       навчання в світлих сучасних класах;

    v      досвідчені вчителі, вихователі, чуйний та ввічливий персонал;

    v       група продовженого дня;

    v       денне перебування в закладі з 8:00 до 18:00;

    v       вивчення іноземної мови;

    v       уроки комп’ютерної грамотності;

    v       гуртки за інтересами;

    v       логопедичний супровід;

    v       психологічний супровід;

    v       соціальний супровід;

    v       постійний медичний нагляд.

    У 2024-2025 н.р. набирають 1-ші класи вчителі, які у своїй роботі використовують сучасні освітні технології інформаційно-комунікативного навчання та ефективні форми і методи ведення уроків. Педагоги розвивають в дітей творчі здібності, підтримують їхнє обдарування, формують навички самоосвіти особистості, виховують загальнолюдські моральні якості, патріотизм, національні почуття, повагу до народних традицій.

    Шановні батьки! Ми нагадуємо Вам, що відповідно до наказу МОН України від 16.04.2018 №367, 31 травня завершується зарахування дітей до 1 класу. Просимо вчасно подати всі необхідні документи. Списки зарахованих до 1 -го класу учнів будуть оголошені після 01.06.2024 р.

    З метою дотримання заходів безпеки пропонуємо Вам електронний бланк заяви для зарахування учнів до 1-го класу. Бланк заяви.

    Електронні заяви надсилайте на електронну пошту школи (dituzosh17lutsk@ukr.net) 

    З повагою, адміністрація закладу освіти.

    Інформуємо батьків

    ·         Навчання у 1 класі розпочинають діти, як правило, з 6 років.

    ·         Прийняття дітей до 1 класу загальноосвітніх навчальних закладів здійснюється на безконкурсній основі.

    ·         Тривалість навчального  року в 1 класі загальноосвітнього навчального закладу становить 175 робочих днів (35 навчальних тижнів).

    ·         Навчальний план для учнів початкової школи, в т.ч. і для 1 класу розрахований на 5-денний робочий тиждень.

    ·         Тривалість канікул для  1 класу протягом навчального року не повинна бути меншою 30 календарних днів.

    ·         Тривалість уроку для учнів 1 класу становить 35 хвилин.

    ·         Домашні завдання учням  першого класу не задаються.

    ·         Навчальні досягнення учнів 1 класу оцінюються вербально (словесно), застосовується формувальне оцінювання.

     

                Поради батькам майбутніх                             першокласників!!!

    Вступ до школи – надзвичайно відповідальний момент, як для самої дитини, так і для батьків. Звичайно ж, вас хвилює, як дитина буде вчитися в школі, які взаємини складуться у неї з учителями та однолітками, наскільки навчання буде для неї  радісним і корисним.

     

     

    ЯК ПІДГОТУВАТИ ДІТЕЙ ДО ШКОЛИ


    Психологічна готовність дитини до шкільного навчання полягає в тому, щоб до часу вступу до школи в неї склалися психологічні риси, які властиві школяру. У дошкільному віці виникають поки що тільки задатки цього перетворення в учня: бажання вчитися, стати школярем, уміння керувати своєю поведінкою і діяльністю, достатній рівень розумового розвитку й розвитку мови, наявність пізнавальних інтересів, і звичайно, знань і навичок, необхідних для шкільного навчання.
    Накопичення цих передумов - непроста справа. Що ж можна і чого не можна робити до школи?

    Не слід:

    до приходу в школу змінювати режим життя дитини: позбавляти її денного сну, довгих прогулянок, ігор у достатній кількості; оцінювати все, що робить малюк, так, як слід оцінювати діяльність учня;
    проходити з дитиною програму першого класу, насильно замінюючи гру навчанням.

    Необхідно:

    прищепити дитині інтерес до пізнання навколишнього світу, навчити спостерігати, думати, осмислювати побачене і почуте;навчити долати труднощі, планувати свої дії, цінувати час;
    вчити дитину слухати і чути своє оточення, поважати чужу думку, розуміти, що свої бажання потрібно узгоджувати з бажаннями інших людей - дітей і дорослих, прагнути реально оцінювати свої дії й досягнення.

    Світогляд дитини, її знання - це те, про що вона дізналася з вашою допомогою за усі дошкільні роки - знання про навколишній світ, від найближчих його виявів, які вона безпосередньо засвоїла, і до віддалених, які дитина засвоїла, коли їй пощастило подорожувати з вами, з ваших розповідей, бесід, домашніх занять, з книжок, радіо, телевізора, від друзів тощо.Стимулюйте інтерес дитини до процесу навчання. Пам'ятайте: що більше дитина хоче навчатися, то ефективнішими будуть заняття. Процес навчання має бути частиною повсякденних ігор вашого малюка. Дорослий не вчить, а лише бере участь у цій грі. При цьому ніколи не слід робити за дитину те, що вона може зробити самостійно, допомагаючи лише в тому разі, коли ваша допомога справді необхідна. Різні діти мають різну здатність до засвоєння навчального матеріалу. Тому треба дуже коректно визначати обсяг і складність завдань, оптимальних саме для вашого малюка. Перед початком заняття виділіть час на підготовку дитини до роботи, зніміть напруження і зайві емоції, налаштуйте її на робочий лад. Стежте, щоб під час занять дитина дотримувалася правильної постави. Пояснюючи завдання, переконайтесь, що дитина все зрозуміла правильно. Дитина не повинна перевтомлюватися. За появи ознак стомленості, неуважності - припиняйте заняття або робіть перерву. Краще займатися з дитиною частіше, але не більше 15-20 хвилин поспіль. Доцільно взяти за правило робити зарядку для спини, шиї, рук та пальчиків до і після занять.

    Навчання завжди пов'язане з помилками й негараздами. Виправляйте їх спокійно, доброзичливо, стережіться завдати дитині психічної травми, підірвати її віру у власні сили. Не забувайте хвалити вашого маленького трудівника, відзначаючи найменші успіхи та досягнення. Тут важливими є міміка, жести, інтонація: «Сьогодні ти вже краще рахуєш (пишеш, розв'язуєш задачі)», - так ви покажете дитині, що вона рухається вперед, розвивається, робить успіхи.
    Заздалегідь складайте для себе план кожного заняття. Визначте кількість і порядок завдань, які ви хочете запропонувати дитині сьогодні. Продумайте, з чого ви почнете і як закінчите заняття.

     

    ПАМ’ЯТКА БАТЬКАМ МАЙБУТНЬОГО ПЕРШОКЛАСНИКА



    Любіть дитину. Не забувайте про тілесний контакт із нею. Знаходьте радість у спілкуванні з дітьми. Дайте дитині місце в сім’ї .Хай не буде жодного дня без непрочитаної книжки. Розмовляйте з дитиною, розвивайте її мовлення. Цікавтеся справами та проблемами дитини Дозволяйте дитині малювати, розфарбовувати, вирізувати, наклеювати, ліпити.Відвідуйте театри, організовуйте сімейні екскурсії містом. Надайте перевагу повноцінному харчуванню дитини, а не розкішному одягу. Обмежте перегляд телепередач, ігри на комп’ютері до 30 хвилин. Привчайте дітей до самообслуговування, формуйте трудові навички і любов до праці. Не робіть із дитини лише споживача, хай вона буде рівноправним членом сім’ї зі своїми правами і обов’язками
    Пам’ятайте, що діти – не тільки продовжувачі наших особистих умінь і здібностей. Кожна дитина має право на власний вияв своїх потенційних можливостей і на свою власну думку.


    Рекомендаціі батькам майбутніх першокласників!!!


    l  Підтримайте в дитині його прагнення стати школярем. Ваша щира зацікавленість в його шкільних справах і турботах, серйозне ставлення до його перших досягнень і можливих труднощів допоможуть підтвердити значущість його нового положення і діяльності.
    l  Обговоріть з дитиною ті правила і норми, з якими він зустрінеться в школі. Поясніть їх необхідність і доцільність.
    l  Ваша дитина прийшла у школу вчитися. Може щось не відразу виходити, це природно.
    l  Складіть разом з першокласником розпорядок дня, стежте за його дотриманням.
    l  Підтримайте першокласника в його бажанні досягати успіху. Пам’ятайте, що похвала та емоційна підтримка здатні помітно підвищити інтелектуальні досягнення.
    l  Якщо вас щось турбує в поведінці дитини, його навчальних справах, не соромтеся звертатися за порадою і консультацією до вчителя або шкільного психолога.
    l  Читання –  важливе заняття для школяра. Це міцний фундамент інтелектуального, морального, духовного розвитку дитини.
    l  Не порівнюйте дитину з іншими дітьми. Порівнюйте її з такою, якою вона була вчора, чи , можливо, буде завтра.
    l  Зі вступом до школи в житті вашого малюка з’явиться ще одна авторитетна людина – учитель. Поважайте думку першокласника про свого педагога.
    l  Забезпечуйте всі можливості та умови для повноцінної гри. «Чим краще дитина грається, тим краще вона підготовлена до навчання в школі» Л.Виготський.

     

     

     Поради психолога

    1. Не перевантажуйте новою інформацією. 

    За час, що залишився, ніяких «хвостів» не підтягуйте. Якщо насідати на дитину із читанням і рахуванням, можна викликати в неї негативні емоції із приводу школи. Звичайно, почитати трошки, порішати нескладні приклади можна, але все це повинне відбуватися в ігровій, непримусовій формі. Крім того, дошкільнятам важливо по кілька разів читати ті самі книжки. Вони, впізнаючи «матеріал», намагаються підказати оповідачеві, що буде далі, поправляють, якщо він припустився неточності. Це виробляє в них активність, і тоді їм буде абсолютно нескладно вже на першому уроці висловити свою «дорослу думку»

    2. Розповідайте позитивні історії зі свого шкільного життя 

    Важливо сформувати в майбутнього школяра позитивне ставлення до школи. Якщо дитина хоче вчитися й упевнена, що в школі цікаво, тоді неминучий стрес, пов'язаний з новими правилами й розпорядком дня, великою кількістю незнайомих людей, буде успішно переборено. Для цього частіше розповідайте малюкові кумедні історії зі свого шкільного життя.

    3. Не наголошуйте на оцінках 

    Багато батьків припускаються грубої помилки, коли починають стращати: «Читай, а то двійки мені приноситимеш». Навпаки - важливо акцентувати увагу дитини на процесі навчання (ти довідаєшся багато нового, у тебе з'являться нові друзі, ти станеш розумним), а не на гарних оцінках, які взагалі краще не згадувати.

    4. Не лякайте школою 

    У жодному разі не ведіть при дитині розмови, що в нього «закінчилося дитинство», у нього, мовляв, бідненького, починаються трудові будні. Навіть в жартівливій формі не лякайте школою. Не вартує при маляті також обговорювати майбутні витрати, нарікаючи на дорожнечу форми чи канцтоварів.

    5. Купуйте шкільні приналежності разом із дитиною 

    Усі шкільні приналежності варто купувати з дитиною, тоді вона виявляється залученою в процес підготовки до першого вересня. Нехай маля сам вибере собі портфель, ручки, олівці, зошити. А вдома не ховайте покупки в шафу - най дитина звикне до нових речей. Нехай вона складає портфель, носить його квартирою, розкладає на столі зошита й олівці, тоді прості вказівки вчителя: «Дістаньте ручку або зошит у лінійку» не викличуть у неї труднощів: вона чітко знатиме, де в неї що лежить. Добре також із дитиною погуляти біля школи..

    6. Грайте в школу 

    Нехай всі іграшки підуть у перший клас, а найулюбленіша мама стане вчителькою. У такій грі можна пояснити основні шкільні правила: як сидіти за партою, як відповідати на уроці, як попроситися в туалет, що робити на перерві (15-хвилинні «уроки» повинні чергуватися п'ятихвилинними «перервами»).

     7. Почніть жити за новим розпорядком 

    За місяць до школи потрібно плавно підганяти режим дня до нового розпорядку. Намагайтеся, щоб дитина лягала спати не пізніше десятої вечора, а вставала о 7-8 ранку. Поясніть, що потрібно зробити перед сном: зібрати портфель, приготувати одяг. Все це допоможе маляті краще зрозуміти, як формується його день.

    8. Потоваришуйте дитину з годинником

    Необхідна для школи навичка - орієнтація в часі. Якщо маля ще не розбирається, котра година, навчить її. Багатьом дитям легше орієнтуватися по електронних годинниках. Дитина повинна знати, що значить чверть години, півгодини, через годину. Повісьте в її кімнаті годинник, аби дитина могла по них дізнаватися, який час. Під час читання, гри або їжі можна поставити годинники на стіл і звернути увагу малюка на те, у скільки почалася дія й у скільки вона закінчилося.

    9. Більше командних ігор 

    Щоб розвити в маляті вміння підкорятися шкільним правилам, використовуйте командні ігри. Завдяки їм дитина засвоїть, що є правила, які треба виконувати, і що від цього залежатиме результат. Ще один важливий урок, який дають маляті командні ігри, - це спокійне ставлення до програшу.

    10. Тренуйте увагу і пам'ять 

    Гарна гра на уважність: усім дається однаковий текст, засікається час і потрібно якнайбільше і якнайшвидше знайти й викреслити літер «с». Проводьте спочатку «заняття» по 10 хвилин, і поступово доведіть до 15, до тривалості уроку в школі. Тоді дитини не будуть так лякати нескінченні хвилини занять. Ще можна часто грати у «Відвернися й назви». Розкладіть на столі іграшки й дайте дитині подивитися на них протягом 1-ї хвилини. Потім вона відвертається й називає іграшки, що лежать на столі. Ускладнюйте завдання: додавайте іграшки, скорочуйте час на запам'ятовування. Можна замінити іграшку іншою - дитина, повернувшись, повинна розповісти, що змінилося.

     

    Потрібно придбати

    - Рюкзак
    - Прописи (у школі)
    - Обкладинки для підручників для 1 класу та зошитів
    - Зошити в клітинку 6 шт.
    - Зошити в косу лінію з допоміжною 6 шт.
    - Пенал : прості олівці 2 шт.; гумку 2 шт.; лінійка ; 
    - ручку з фіолетовим стержнем 2 шт.
    - Альбом, кольорові олівці, фарби, палітру, різні пензлики
    - Кольоровий папір, картон, дитячі безпечні ножиці, клей ПВА
    - Пластилін, дощечку, стеки
    - Торбинку для змінного взуття
    - Спортивну форму, кеди або кросівки, чешки
    - Шкільну форму чорного кольору; сорочки, блузи светри - білого, сірого кольорів; для хлопчиків - класичний костюм, краватка; для дівчат - сарафан (або спідниця й желетка), класичні брюки, піджак; змінне взуття.
    - Речі особистої гігієни.